Skip to main content
Distinctive garden architecture  \  Specialist consultations & garden survey FREE OF CHARGE with the design drawings  \  Contact us

Restaurace Na Marjánce - kaskády a terasa

Úprava okolí a realizace terasy restaurace Na Marjánce nás velmi potěšila. Vzhledem k velkému množství vodáků, kteří navštěvují tuto vyhlášenou restauraci, jsme na přání majitelů upravili břeh a přilehlý svah u řeky Sázavy, která je v letních měsících plně obsazena.

Tento zásah plní hlavně protierozní funkci. Dle požadavků jsme celý prostor koncipovali tak, aby vypadal co nejvíce přirozeně a splynul s okolní přírodou. Pro výstavbu zdí jsme použili kámen z místní lokality a pro výsadbu jsme zvolili menší keře a stromky. Bylo zde postaveno menší parkoviště a umístěny lavičky, kde mohou v klidu trávit odpočinek nejen vodáci, cyklisti, ale i kolemjdoucí turisti.

Jako další část této zakázky byla úprava přilehlé terasy obytné části budovy, kde majitelé tráví většinu svého volného času. Jejich přáním bylo zútulnit tento menší terénně velmi zajímavý a tvárný prostor, a přenést sem část volné přírody, která by umožňovala maximální odpočinek na tak rušném místě. Zahrada je teď pomocí správné výsadby oddělena od hluku bavící se společnosti v restauraci a díky vystavěným kaskádám a schodům do svahu není ochuzena o krásný pohled do kraje. O příjemný pobyt na terase se také postará kamenný gril a relaxační vířivka.

NAMARJANE-01.jpgNAMARJANE-02.jpgNAMARJANE-13.jpgNAMARJANE-14.jpgNAMARJANE-03.jpgNAMARJANE-04.jpgNAMARJANE-05.jpgNAMARJANE-06.jpgNAMARJANE-07.jpgNAMARJANE-08.jpgNAMARJANE-09.jpgNAMARJANE-10.jpgNAMARJANE-11.jpgNAMARJANE-12.jpg