Skip to main content
Distinctive garden architecture  \  Specialist consultations & garden survey FREE OF CHARGE with the design drawings  \  Contact us

Bytový dům Belgická - zahrada

Rekonstrukce zahrady ve vnitrobloku domu v Belgické ulici začala rozsáhlými přípravami. Nejprve bylo třeba odstranit staré a nevhodné dřeviny. Protože se jednalo o velmi starou zahradu, byl proveden dendrologický průzkum, který nám pomohl v další výsadbě.

Také tady se jednalo o kompletní realizaci rekonstrukce zahrady. Reprezentativní vstup do zahrady uvede návštěvníka po dřevěných schodech z exotického dřeva, kdy po stranách jsou vysazeny popínavé rostliny, které za čas budou tvořit nejen romantické loubí, ale také budou plnit funkci soukromí zimních zahrad po obou stranách. Středová netypicky zakřivená cesta ze šlapáků pak dále pomyslně rozděluje spolu s dominantním stromem zahradu na dvě poloviny.

Hlavním požadavkem investora bylo adaptovat stávající zahradu vnitrobloku s novými rostlinami, které budou odolné stínu vzrostlých stromů. Zvolili jsme proto převážně stálezelené rostliny a trvalky, které dodají zahradě energii po celý rok.

BELGICKA-01.jpgBELGICKA-02.jpgBELGICKA-03.jpgBELGICKA-04.jpgBELGICKA-05.jpgBELGICKA-06.jpgBELGICKA-07.jpgBELGICKA-08.jpgBELGICKA-09.jpgBELGICKA-10.jpgBELGICKA-11.jpgBELGICKA-12.jpgBELGICKA-13.jpgBELGICKA-14.jpgBELGICKA-15.jpgBELGICKA-16.jpgBELGICKA-17.jpgBELGICKA-18.jpgBELGICKA-19.jpgBELGICKA-20.jpg