Skip to main content
Distinctive garden architecture  \  Specialist consultations & garden survey FREE OF CHARGE with the design drawings  \  Contact us

Rodinný dům Nučice - zahrada

Kromě vjezdové části se jednalo o kompletní rekonstrukci zahrady. Byl kladen důraz na jednoduchost, funkčnost a zajímavost. Zahrada je pojata spíše v moderním stylu, kde jsme využili možnosti terénních úprav. V zahradě se střídá několik materiálů.

Na přání majitele byly použity původní cihly ze zbouraného přístřešku, který náležel dříve k pozemku. Ty byly doplněny antracitovou dlažbou a dřevěnými plochami, které navazují na taktéž dřevěnou terasu. Celá zahrada je vizuálně rozdělena do tří částí, které jsou těmito materiály pospojovány. K úplnému sjednocení ploch vypomohla zakřivená linie černé barvy, která je vedena částečně po obvodu zdí pozemku.

V zahradě bylo vybudováno malé, hluboké jezírko, které je napojeno na drenážní systém a odtoky dešťové vody ze střechy. Jeho funkce tedy není jen okrasná, ale zejména funkční. Ve výsadbě byl kladen důraz na jednoduchost. Je zastoupena zejména stálezelenými rostlinami, výraznými jehličnany. Vše je doplněno trvalkami a okrasnými travami. V zadní části zahrady, málo patrné na pohled, je umístěna produkční část k pěstování ovoce.

Nechybí tu ani místo k posezení, v tomto případě je situováno v rohu pozemku, který poskytuje patřičné soukromí a odkud je výhled do všech částí zahrady. V horkém létě tu poskytuje příjemný stín již vzrostlý ořešák královský. Zahrada je zavlažována systémem TORO. Bylo použito a instalováno i zahradní osvětlení, které dodá zahradě patřičnou atmosféru zláště ve večerních hodinách.

nucice-12.jpgNUCICE-01.jpgNUCICE-02.jpgNUCICE-03.jpg
NUCICE-04.jpgNUCICE-05.jpgNUCICE-06.jpgNUCICE-07.jpg
NUCICE-08.jpgNUCICE-09.jpgNUCICE-10.jpgNUCICE-11.jpg
nucice-13.jpgnucice-14.jpgnucice-15.jpg nucice-16.jpg
nucice-17.jpgnucice-18.jpgnucice-19.jpgnucice-20.jpg
nucice-21.jpgnucice-22.jpgnucice-23.jpgnucice-24.jpg